Свободата днес и тук 15 Май 2026  
Начало
  
  Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага - Дон Кихот Свободата, брат, е нещо изключително - Джендема  
 

Реч на Пырванов за 3-ти март

« назад   коментари   Изпечатай   Изпрати на приятел   
Атанас Чобанов

 

Уважаеми сънародници,

Честит национален празник 3 март. Честити 131 години откакто ни освободи матушка Русия. Използвам случая да отправя и поздравите на тавариш Путин. Той специално ми заръча да ви поздравя. За да не забравя ми сложи бележка в папката, която ми дадоха в Москва.

Аз му казах, че скоро ще го посрещнем във Велико-Тырново и ще го направим доктор хонорис-кауза. Казах му, че сме признателен народ. Той рече, че не е трябвало да признаваме Косово, но аз тактично премълчах.

Днес, 131 години по-късно България е просперираща страна със стабилни институции и правителство. Добре ни посрещат навсякъде, а не само в Азия, както твърдят някои зложелатели.

Не е вярно, че Големият шлем бил Голяма ушанка. Ето, онзи ден бях в Италия при Силвио. Силвио е приятел на Владимир, той лично ми го препоръча и даже ми сложи акредитивно писмо в оная папка.


Силвио много се зарадва на писмото. Похвали българките. Каза, че са най-красиви на света след италианките. Италианките били толкова хубави, че на всяка от тях трябвало да се зачисли персонална охрана, за да ги пази от изнасилване, така каза Силвио. За жалост не можах да ги видя с очите си. Много охрана ми бяха сложили, много карабинери и все високи, широки... добре ме пазеха, не отричам.

Споделих със Силвио, че ние пък имаме много хубави деца, гледаме ги грижовно, вардим ги в специални домове и непрекъснато подобряваме условията там. Не се колебаем да изгоним и депутат от парламента ако им посегне. Силвио беше впечатлен и каза, че такова нещо в Италия не се е случвало досега.

Вчера се върнах от Брюксел, където бях при... забравих как се казва, там се сменят често, има политическа нестабилност, не е като у нас. Да, ходих на съмит. Обсъждахме с колегите как да спасим автомобилната индустрия в Източна Европа. По-точно обсъждаха те, а аз се подсмихвах, защото благодарение на мъдрото управление в прехода нямаме никаква автомобилна индустрия. Нямаме индустрия изобщо и кризата не ни засяга. Да му мислят тези дето се оставиха да ги завладеят капиталистическите концерни и сега страдат.

Аз отдавна съм казал: на България не и трябва индустрия, а енергетика. Трябват АЕЦ, трябват газопроводи и нефтопроводи, за да осигурим устойчиви комисионни. Трябват курорти, голф игрища и ловни резервати, за да привлечем туристи от цял свят, и от Италия дори.

Уважаеми сънародници, не мога да се сдържа в този тържествен момент да не припомня и тъжните събития от миналата година по това време. Бях на лов за вълци край Симитли и нищо не уцелих. Нищичко, даже лисицата я гръмна друг. Признавам, с този пропуск не отговорих на очакванията, на въжделенията на гордата ни нация, която олицетворявам, да сразя в единоборство символа на злото, на заплахата за националната ни сигурност.

И тя, заплахата, дойде през януари от Украйна. Едно време украинските вълци са идвали в България заедно със студа като замръзне Дунава. Тази година като дойде студът и Украйна ни спря газа. Тавариш Путин никак не беше доволен, защото Украйна му дължеше газ и той лично е настоявал пред Ющенко да ни го даде на нас като вземе от собствените си запаси.

Тази година няма да е така. Взех си бележка, тренирах усилено и празно няма да има. Вукът ке падне лето 2009-то. Таварищите ми пратиха 20 камили за стръв от Калмикия. По-вкусни са от нашенските магарета. Коварният Ющенко се опита да ги спре на границата, но стана скандал и пратихме спецкамион да ги докара.

Драги сънародници, България, знаете, е на кръстопът не само за вълците. Аз винаги съм се стремял да провеждам балансирана политика на равноотдалеченост между Запада и Ориента. И тази година няма да изневеря на тези си принципи.

Стара източна мъдрост казва, че за да има питомно, трябва първо да гоним дивото. За да има урожай и тучни стада, трябва първо да сразим естественият им враг - вълците. За да има газ, трябва да организираме международен съмит в Пловдив и да озаптим дивия нерегулиран капитализъм, който черпи сили от диверсифицирани източници и води до кризи.

Пожелавам на всички весели празници и Честита Ви Баба Марта.

Б.огът на Атанас Чобанов - http://www.atanas.fr/


 
Отказът на президента Плевнелиев да се кандидатира за втори мнадат е:
  резултати


Бюлетин

Въведете вашия имейл адрес за да получавате по-важните неща от Svobodata.com.




Svobodata.com не носи отговорност за съдържанието и авторските права на препечатани статии - като винаги посочва име на автор и линк на първоначалната публикация.



Подкрепете Откритото писмо на Едвин Сугарев до главния прокурор Сотир Цацаров, с което се иска започването на наказателно производство срещу лицето Сергей Дмитриевич Станишев, бивш министър-председател на България, заради причинени от негови действия или бездействия щети в размер на милиарди лева. Можете да изразите подкрепата си чрез петиция на адрес: http://www.peticiq.com/otkrito_pismo_sugarev



 



Story of Stuff



Подкрепете този сайт





Red House Sofia




Valid XHTML 1.0 Transitional