Свободата днес и тук 06 Юли 2025  
Начало
  
  Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага - Дон Кихот Свободата, брат, е нещо изключително - Джендема  
 

Най- голямата новина на WikiLeaks

« назад   коментари   Изпечатай   Изпрати на приятел   
Валери Рибарев


Ако хлебарят откаже да Ви продаде хляб, месарят – месо и в плод зеленчука не Ви позволяват да си купите плодове, въпреки че предлагате пари в замяна, какво става тогава? Ако в един, в друг, във всички магазини Ви откажат? Става лошо, можете да умрете от глад.
А какъв е еквивалента на това за фирмите и организациите?
Фирмите не се нуждаят от хляб и салам, те се нуждаят от пари за да съществуват, за да могат да купуват стоки с тях и да ги продават с печалба, да се разплащат със служителите си. Ако някой може забрани да се дават пари на дадена фирма, то този някой може да заличи последната от лицето на земята.
Но възможно ли е това?
Какво стана миналата седмица – VISA, MASTERCARD, Moneybookers, PayPal и Amazon отказаха да приемат пари (дарения) за WikiLeaks.
Хората вече не могат просто да щракнат на сайта на WikiLeaks и да преведат някаква сума защото тази услуга за WikiLeaks не се поддържа банките и институциите за електронни разплащания. Те отказаха тази функционалност и достъпа до такъв вид услуги. Дори не позволяват и банкови преводи към WikiLeaks.
Факта, че електронните и банковите разплащания (пазаруване по Интернет, прехвърляне на пари, дори внасяне на такса в Съда или плащане на данъците) навлизат все повече в бита на хората (в САЩ 96% от парите са в електронен вид и само 4% са напечатани на хартия) означава, че вече банките могат да определят коя фирма ще съществува и коя не – просто като забранят внасянето на пари по сметките на фирмата или като откажат да открият разплащателна сметка на фирмата при тях. Фирма със забранен достъп до тези парични услуги няма да може да купува или продава стоки, най- малкото става абсолютно неконкурентноспособна и бързо ще бъде изместена от пазара. Това дава на банките една огромна власт върху всяка една фирма в света, ако разбира се банките се разберат помежду си и действат заедно.
Такова споразумение не е само теоретична възможност – ТЕ ВЕЧЕ ГО ПРАВЯТ! Случаят с блокирането на преводите към WikiLeaks е първият в света, доказващ такова съглашение и такъв начин на действие. И това само по себе си е най- голямата новина, която WikiLeaks донесе на света – новината за новия световен ред, при който банките по свое усмотрение ще позволяват на дадена фирма да съществува или не.


 


 
Отказът на президента Плевнелиев да се кандидатира за втори мнадат е:
  резултати


Бюлетин

Въведете вашия имейл адрес за да получавате по-важните неща от Svobodata.com.




Svobodata.com не носи отговорност за съдържанието и авторските права на препечатани статии - като винаги посочва име на автор и линк на първоначалната публикация.



Подкрепете Откритото писмо на Едвин Сугарев до главния прокурор Сотир Цацаров, с което се иска започването на наказателно производство срещу лицето Сергей Дмитриевич Станишев, бивш министър-председател на България, заради причинени от негови действия или бездействия щети в размер на милиарди лева. Можете да изразите подкрепата си чрез петиция на адрес: http://www.peticiq.com/otkrito_pismo_sugarev



 



Story of Stuff



Подкрепете този сайт





Red House Sofia




Valid XHTML 1.0 Transitional