Иво ИнджевКато “тъпак”, “икономически неграмотник” и “идиот, що се отнася до капитализма” беше определен американският президент Барак Обама от най-влиятелния радиоводещ в Щатите Ръш Лимбау, предаде Ей Би Си.
Лимбау подписа през 2008 г. договор, който му гарантира за 8 г. доходи по 50 млн. долара. Гневната реакция на заклетия републиканец, роден на 12 януари 1951 г. в щата Мисури, бе предизвикана от заканата на президента на САЩ да премахне привилегиите при данъчното облагане на богатите.
“Обама е пълен икономически неграмотник, ако не разбира, че увеличаването на данъците за богатите няма да стимулира ръста на икономиката” – така Лимбау коментира казаното от президента пред Съвета за икономическо възстановяване. “Г-н Обама, нашият син на имам, би трябвало да вдигне данъците за всички. Тогава би спечелил доверие.” От няколко месеца Лимбау нарича президента “имам” или “син на имам”.
Тази информация, публикувана във в. „Труд“, навежда на някои мисли по (невъзможна) аналогия. А е невъзможна, защото в България няма как да се случи президентът-слънце да бъде неуважително споменат във „влиятелна“ медия, камо ли пък лично от „най-влиятелния“ водещ. Нещо повече: да бъде направо „обруган“!?
Тоя Обама няма ли си някоя Бойка Башлиева, че да развърти корпоративните телефони и да поиска на разпасания водещ поне да му бъде направено предупреждение за уволнение?
Абе, Обама няма ли си квоти в американския СЕМ, в комисиите, които благоволяват да позволят на послушните медии да съществуват, с което да озапти самозабравилите се волнодумци чрез техните пришпорени началници? Направо да се чуди човек.
Но връх на всичко е това, че водещият е пристрастен. Не е неутрален, един такъв безполов, както е прието у нас. Бил отявлен републиканец. Ужас! Къде спи етичната им комисия и американската Венелина Гочева, да му заявят да си обира крушите и да си пие горчивата чаша?
И още нещо – този нагъл и пристрастен водещ си позволява да твърди, че избирателното облагане на гражданите и притискането на богатите няма да обогати бедните. Не Обама, а самият той е тъпак. Ако не вярвате, питайте нашите мъдреци тук, които си мислят обратното – „мачкат“ работодателите за радост на бачкаторите (които не знаят, че така ще им намалеят заплатите и работните места).
Дааа, лош пример дават американците с тяхната президентска мекушавост. Друго си е братският руски модел – там удрят прямо и без недомлъвки по масата, а след това и по мутрата.
Споменавам това поради факта, че се навършват 4 години от убийството на журналистката Политковская. По едно съвпадение съобщих за него в последното издание на предаването „В десетката“ по Би Ти Ви, което дълбоко засегна президента Първанов. След което в тази телевизия вече повече никой не посмя да задава въпроси, а когато го обгрижват му задават направо отговори.
Учи се, Обама!